Chcesz sprzedać niepotrzebne rzeczy, a może oferujesz produkty usługi, które chciałbyś reklamować – skorzystaj z darmowego serwisu ogłoszeniowego

Każdy z nas posiada przedmioty, które zalegają na półkach, w garażach czy komórkach zajmując miejsce i gromadząc kurz, albo takie, które sam wytwarza jednak ma problem z ich sprzedażą na lokalnym rynku. Dlatego najlepszym sposobem aby wymienić je na gotówkę są serwisy ogłoszeniowe, które dzięki zasięgom docierają do znacznego grona potencjalnych nabywców. 

W ciągu ostatnich lat sprzedaż internetowa znacznie przewyższyła sprzedaż stacjonarną, co sprzyja pojawianiu się coraz to większej liczby portali ogłoszeniowych, które reklamują się w Internecie, prasie a nawet tv. Jednak często zadajemy sobie pytania czy są one bezpieczne, proste w obsłudze a przede wszystkim ile kosztuje nas sprzedaż za ich pośrednictwem? – TAK Darmowe serwisy ogłoszeniowe oferują nam bezpieczeństwo sprzedaży jak i kupna, łatwą obsługę, a czasem nawet promocję naszych produktów przy minimum formalności.

Co zrobić aby rozpocząć sprzedaż za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego?

  • Wybór serwisu ogłoszeniowego

Żeby zacząć sprzedaż przede wszystkim musimy znaleźć serwis, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom, gdyż nie wszystkie oferują darmową sprzedaż bez prowizji.

  • Darmowa rejestracja

Rejestracja użytkownika zawsze jest bezpłatna. Rejestrujemy się prawdziwymi danymi osobowymi (każdy serwis wymaga podpisania klauzuli zgodności), które niezbędne są do zawarcia transakcji (imię, nazwisko, dane teleadresowe)

  • Wystawianie przedmiotu

Gdy nasze konto jest już aktywne możemy przystąpić do wystawiania przedmiotów. Oferta powinna być czytelna, produkt dobrze opisany z podaniem stanu faktycznego w przypadku przedmiotu używanego. Do ogłoszenia za darmo dołączamy zdjęcia, które również powinny ukazywać rzeczywisty stan rzeczy

  • Czekanie na ofertę kupna

Zainteresowani kupnem danego przedmiotu zgłaszają chęć poprzez serwis ogłoszeniowy, dlatego niezwykle ważne jest po wystawieniu ofert śledzenie swojego konta w serwisie, gdyż kupujący mogą przed zakupem zadawać pytania, podejmować próby negocjacji ceny itp.

  • Obsługa transakcji

Gdy już uda nam się sprzedać przedmiot musimy go dokładnie zapakować i wysłać w podanym w ogłoszeniu terminie i sposób (kurier, paczkomat, poczta). Kwestię sposobu zapłaty również ustalasz każdorazowo przy wystawianiu oferty

  • Ocena użytkownika

Jeśli transakcja przebiegła pomyślnie a klient zadowolony jest z zakupu u Ciebie wystawi Ci ocenę, która będzie przypisana do Twojego konta w serwisie. Zebrane oceny mają wpływ na kolejne zakupy u Ciebie, gdyż klienci oprócz Twoich ofert czytają opinie o sprzedającym, które w przypadku pomyślnej transakcji zachęcają do zakupów u Ciebie

Nad bezpieczeństwem transakcji czuwa serwis ogłoszeniowy, który w przypadku niezadowolenia którejś ze stron interweniuje w zgłoszoną sprawę by kontrahenci doszli do kompromisu.

     Jak widać sprzedaż za pośrednictwem darmowego serwisu ogłoszeniowego jest banalnie prosta i nie wymaga od nas szczególnego wysiłku. Ponadto możemy prowadzić ją z dowolnego miejsca na świecie.

Separator image .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?