Testy do policji – nie takie straszne, jak się wydają…

Testy do policji mają już swoją reputacje, można powiedzieć, że krążą legendy o tym jak wyglądają, czego można się na nich spodziewać. Zdecydowanie są jedyne w swoim rodzaju – mało jest zawodów, które mają tak rozbudowaną rekrutację! Zresztą nie bez powodu – praca policjanta to wyjątkowy zawód, stąd potrzebny tak wymagający proces rekrutacji.Pierwszym etapem rekrutacji jest test wiedzy, później – jeszcze tego samego dnia – na kandydatów czekają testy sprawnościowe. Następnie mamy testy psychologiczne, a na końcu każdy mierzy się z rozmową kwalifikacyjną. Dzisiaj zajmiemy się tylko testami, dlatego, że to one budzą najwięcej emocji wśród rekrutów.

  1. Test wiedzy

Na pierwszy ogień idzie test z wiedzy na temat funkcjonowania Policji. Test wiedzy składa się z 40 pytań, za które łącznie można uzyskać 40 punktów. Każde pytanie jest pytaniem jednokrotnego wyboru, a kandydat może wybrać właściwą odpowiedź z czterech proponowanych. Test wiedzy ma charakter rankingowy.

  1. Test sprawności fizycznej

Jeszcze tego samego dnia odbywa się test sprawnościowy, który polega na pokonaniu toru przeszkód w określonym czasie. Następnie wynik kandydata zostaje wprowadzony do systemu i przeliczony na odpowiednią ilość punktów. Do tego testu kandydaci przygotowują się tygodniami, trenując między innymi na siłowni czy uprawiając inne rodzaje sportów. Kondycja fizyczna to ważny element pracy przyszłego policjanta – chyba wszyscy dobrze wiemy dlaczego. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie dogonić jakiegoś złodzieja!

  1. Test psychologiczny

Ostatnim testem do policji, jaki czeka na kandydatów, jest test psychologiczny. Odbywa się już w innym terminie niż pozostałe dwa testy, ale przystępują do niego tylko kandydaci, którzy uzyskali pozytywny wynik z testu sprawności fizycznej. Mało jest zawodów, w których w procesie rekrutacji kandydat poddawany jest badaniom psychologicznym, dlatego dla wielu kandydatów jest to stresujący etap. Na tym etapie odpada większość kandydatów, stąd uważany jest on za najbardziej wymagający.

Test psychologiczny składa się z czterech części:

  • testu,
  • kwestionariusza,
  • wywiadu,
  • obserwacji.

Jak widać, testy do policji (https://www.rekrutacja-do-policji.pl/) to złożony proces, jednak są absolutnie potrzebne, aby wyłonić najlepszych kandydatów na przyszłych policjantów!

Praca w służbie policji na pewno daję niesamowitą satysfakcję – ochrona życia i zdrowia ludzi, a także dbanie o utrzymanie porządku publicznego to codziennie zadania każdego policjanta. To wszystko sprawia, że jest to zawód szczególnie wyjątkowy!

Separator image .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?