Laptopy – jak użytkować by nie naprawiać

Można powiedzieć, że laptopy w ostatnich 20latach przeszły prawdziwą rewolucję. Kiedyś kojarzone głownie, jako o wiele słabszy odpowiednik komputera z bardzo ograniczoną mobilnością, dziś stały się  jednym z podstawowych narzędzi w wielu branżach. Towarzyszom nam w codziennych obowiązkach, zarówno tych zawodowych jak i prywatnych. Stały się najbardziej podstawowym narzędziem podczas trudnego procesu studiowania. Często też stają się pierwszym komputerem dla naszych pociech. 

Temperatura ma znaczenie

Wydawać by się mogło, że jest to dość oczywiste, jednak często użytkownicy tego typu sprzętów zapominają jak duży wpływ na prawidłowe działanie laptopa ma zmiana temperatury. Najważniejsze jest, aby nie włączać go zaraz po przyniesieniu go do ciepłego mieszkania, wprost z zimowego powietrza. Może skończy się to nawet przepaleniu części podzespołów, spowodowanego przez pojawienie się pary wodnej wewnątrz komputera. Równie ważne jest, aby nie przegrzewać laptopa, przykładowo trzymając go przez dłuższy czas na kolanach i zamykając mu wówczas drogę wentylacji

Wybierz laptop XPS poleasingowy do pracy
Bovoweb.pl – nie kopiuj fotek.

Gwarancja i po gwarancji

Nie jest niczym zaskakującym, iż sprzęty psują się najczęściej już po wygaśnięciu okresu gwarancyjnego. Warto jest, zatem, już na etapie zakupu wybrać laptop firmy, który łatwo będzie nam naprawić w przypadku awarii. Dobrymi opiniami i dużą dostępnością cieszy się w naszym kraju na przykład pogwarancyjny serwis lenovo.

Bo system musi być aktualny

Niby kolejna oczywistość, jednak wielu użytkowników, często bagatelizuję tą czynność. Warto pamiętać, że aby nasz komputer działał optymalnie,  zawsze powinien pracować na najnowszym dostępnym sofcie

Jedzenie i Picie 

Kto z nas, chociaż sporadycznie nie spożywa posiłków przed monitorami swoich laptopów? Oczywiście nie ma w tym nic złego o ile pamiętać będziemy o posprzątaniu po naszym posiłku. Co ważne, nie tylko widoczny bród jest niebezpieczny dla naszych komputerów. Równie, jeśli nie bardziej istotne jest to, czego nie widać gołym okiem. Dla tego warto, co jakiś czas zajrzeć do środka i oczyścić podzespoły z nadmiaru kurzu.

Separator image .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?