Tłumaczenia przysięgłe a tłumaczenia poświadczone i tłumaczenia notarialne

Gdy wiele dokumentów prawnych jest tłumaczonych na inny język i używanych w innym kraju, ważne jest, aby można było ufać, że zostały one przetłumaczone rzetelnie i dokładnie.

W każdym kraju obowiązuje inny system sprawdzania autentyczności tłumaczenia dokumentów. Niektórzy używają tłumaczeń przysięgłych, podczas gdy inni używają tłumaczeń uwierzytelnionych lub poświadczonych notarialnie.

Pomoc, jakiej udziela tłumacz przysięgły w Warszawie jest niezbędna

W niektórych krajach to tłumacz przysięgły podpisuje certyfikat stwierdzający, że dostarczone przez niego tłumaczenie jest prawdziwą i dokładną wersją oryginału. To tłumacz musi być uczciwy, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek urzędnik państwowy, który otrzyma kopię uwierzytelnionego tłumaczenia, wiedział, czy było to autentyczne tłumaczenie, czy nie. W krajach, które zezwalają tłumaczom na poświadczanie własnych tłumaczeń, tłumaczom, którzy okażą się nieuczciwi, grożą wysokie grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności. W innych krajach wszystkie tłumaczenia dokumentów mających znaczenie prawne muszą być tłumaczone przez profesjonalnych tłumaczy przysięgłych. Wszystkie tłumaczenia wykonane przez tłumacza przysięgłego muszą być również przez niego poświadczone.

W tłumaczeniu poświadczonym notarialnie tłumaczenie, po jego ukończeniu, trafia do notariusza, często prawnika lub innej zaufanej osoby w społeczności. Tłumacz podpisuje przed notariuszem przysięgę, że tłumaczenie jest prawdziwą i dokładną wersją oryginału. W tym przypadku notariusz polega po prostu na uczciwości tłumacza i nie ma pojęcia, czy tłumaczenie rzeczywiście jest autentyczne, jeśli nie zna danego języka. Ponownie, wystąpią poważne konsekwencje dla każdego tłumacza, który próbuje poprosić o notarialne potwierdzenie źle przetłumaczonego lub fałszywego tłumaczenia. Większość profesjonalnych translatorów, jak tłumacz przysięgły Warszawa, może również specjalizować się w dziedzinach tłumaczeń niemających wartości prawnej, takich jak tłumaczenie stron internetowych, literackie lub tłumaczenia techniczne.

Separator image .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?