Czym różnią się rozmaite zasłony dostępne w sklepach

Ostatnie lata przyniosły na rynku dekoracji okiennych duże zmiany, pojawiły się nie tylko nowe wzory szycia, standardowego lub na wymiar, zasłon i firan, lecz także nastąpiło rozpropagowanie ciekawych rodzajów tkanin. Te nowoczesne tkaniny są o tyle ciekawe, że mogą one nadać naszym przesłonom okiennym zarówno genialnego image’u, jak i unikalnych właściwości technicznych! Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym artykułem, który pomoże Wam dokonać odpowiedniego wyboru!

Tradycyjne zasłony okienne, doskonałe do każdego mieszkania!

Spójrzmy pokrótce na różne rodzaje tkaniny do zasłon, to one bowiem będą miały bardzo duży wpływ, jak będą wyglądały nasze kotary. Najbardziej tradycyjną, a przez to też najbardziej uniwersalną, tkaniną do uszycia dekoracji okiennych jest niewątpliwie len. Możemy nie lubić go z racji łatwości powstawania zagnieceń, ale to właśnie lniane zasłony do salonu są tym, co będzie pasowało do każdego wnętrza wypełnionego meblami z naturalnego drewna. Niemnącą alternatywą są zasłony linen-look, czyli z dodatkiem materiałów syntetycznych. Trzecim z kolei materiałem jest żakard, zwany też jaquardem, a cechą charakterystyczną tej grupy tkanin jest ich wzorzysty design. Ostatnią z najpopularniejszych tkanin jest z kolei welur, zwany też velvetem, który łatwo rozpoznać po subtelnym, srebrzystym połysku. Dodajmy jeszcze, że niezależnie czy wybierzemy szyte na miarę zasłony lniane, welurowe lub żakardowe, możemy być pewni, że dobra jakość ich wykonania podniesie bez wątpienia ich walory zdobnicze!

A może nowoczesne tkaniny blackout i dimout?

Na drugim biegunie znajdują się natomiast tkaniny funkcyjne, czyli takie, które wybieramy z racji specjalnych, ściśle określonych właściwości technicznych. Wśród nich prym wiodą tkaniny i zasłony blackout i dimout. Są to również grupy tkanin, których cechą charakterystyczną jest bardzo znaczna, często wręcz całkowita eliminacja przenikania światła z zewnątrz domu do naszej sypialni czy salonu. Jest to szczególnie cenne w centrach miast, gdy chcemy spać lub spokojnie zrelaksować się, choćby oglądając ulubiony serial. Zasadnicza różnica pomiędzy zasłonami dimout a zasłonami blackout sprowadza się do stopnia przepuszczalności światła. W przypadku zaciemniającej zasłony blackout mamy pewność, że w pokoju będzie panowała idealna ciemność, natomiast przyciemniająca zasłona dimout zawsze przepuszcza nieco promieni świetlnych, słonecznych, tak iż w pomieszczeniu panował będzie przyjemny półmrok! Podobnie, jak i w przypadku klasycznych tkanin, uszycie zasłony na wymiar pozwoli na lepsze dopasowanie jej do okna w salonie czy sypialni, a dzięki temu będzie ona lepiej i ładniej pełniła swoją funkcję!

Separator image .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?