Pogrzeb nie jest tani

Pochówek to dość drogie wydarzenie. Kiedyś zasiłek pogrzebowy wynosił 6000 złotych i to wystarczało na pochowanie bliskiej osoby. Obecnie jest on znacznie niższy i za 4000 złotych nie uda się pochować bliskiej osoby. Trzeba dodać 2000-3000 złotych, aby zorganizować skromny pogrzeb. Dlatego warto mieć polisę na ten cel lub oszczędności. Wtedy pogrzeb można przyzwoicie zorganizować. Taki pochówek kosztuje i zazwyczaj nie są to bynajmniej niskie koszty. Dla każdego ma znaczenie to, ile płaci się za pochówek. Osoby zamożne są gotowe wydać na pogrzeb nawet 10 000 czy 20 000 złotych bez mrugnięcia okiem. Osoby biedne liczą każdą złotówkę. Warto poczytać stronę kosztpogrzebu.pl, ponieważ tam można znaleźć odpowiedź na wiele pytań.

Pogrzeb dla każdego

Każdy z nas kiedyś odejdzie i rolą rodziny lub znajomych będzie zorganizowanie pogrzebu. Jest to zadanie ważne i ma znaczenie. Niejedna osoba o tym wie i pragnie taki pochówek zorganizować. Dla każdego na pewno jest to bardzo ważna sprawa. Koszt pogrzebu nie powinien być wygórowany, ponieważ nie warto szaleć  luksusami. Lepiej jest zorganizować godny, lecz umiarkowany pochówek. Na luksusy niech pozwolą sobie milionerzy, a nie przeciętni zjadacze chleba.

Koszt pogrzebu to…

Na koszt pochówku składają się przewiezienie zmarłego, kremacja lub przygotowanie zwłok do pochówku, muzyka, kwiaty, wynajem karawanu, zakup miejsca pochówku. Usług jest wiele, a każda kosztuje i to niemało. Warto wyliczyć koszt pogrzebu zawczasu i odłożyć 3000 złotych lub więcej, zależnie od jakości trumny, kwiatów, muzyki, np. gołębi wypuszczanych z klatki na koniec pogrzebu. Pogrzeb kosztuje i tak musi być. Niektóre zakłady pogrzebowe zaczynają stosować raty dla osób niezamożnych. Jest to jakieś rozwiązanie, ale nadal dość rzadko stosowane. Do tego dochodzi koszt stypy wynoszący ok. 70-100 złotych od osoby. Koszty są niemałe, ale trzeba je ponieść, to sprawa oczywista.

Nie można przecież porzucić własnego zmarłego. Jest to sprawa niedopuszczalna. Czesi czasami nie chowają bliskich, nie mają zasiłków pogrzebowych, ale dla Polaków organizacja pogrzebu jest punktem honoru. O wiele lepiej taki pogrzeb zorganizować niż nie mieć pochówku. Bliska osoba potrzebuje solidnego pogrzebu – takie pożegnanie jest ważne. Żałoba zaczyna się właśnie od pogrzebu, to sprawa całkiem oczywista. Niejedna osoba chowa bliskich i dopiero po pogrzebie pogrąża się w żałobie. Koszt pogrzebu to scedowanie przygotowań na solidne biuro. To dobry pomysł i tak warto postąpić. Więcej informacji na kosztpogrzebu.pl – sprawdź!

Separator image .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?