Testy do policji – jak je pozytywnie przejść?

Test Wiedzy – Jest to pierwszy etap testów kwalifikujących do policji. Odbywa się on w sali komputerowej pod monitoringiem w celu sprawdzenia prawidłowego przebiegu oraz wykrycia ewentualnego ściągania. Test składa się z 40 pytań, bardzo dużo z nich jest z zakresu Konstytucji oraz Ustawy o Policji. Test jednak budowany jest na podstawie wszystkich zagadnień i pozycji podanych do opracowania na stronie internetowej Policji. 

Test sprawności fizycznej

Jest to test, którego przyszli policjanci boją się najbardziej. Przygotowanie powinno zająć dość dużo czasu, ćwiczeń oraz wylanego potu. Jeżeli pokonamy stres to organizm sam zdecyduje, czy nadajemy się do służby. Minusem są małe różnice czasowe pomiędzy kandydatami, szczególnie w przypadku biegu. Warto zwrócić uwagę na to iż kobiety startują razem z mężczyznami. W przypadku biegu przez płotki bardzo ważna jest technika pozwalająca zaoszczędzić czas nie potykając się, technika jest także ważna w rzucie piłką lekarską oraz wykonywaniu brzuszków. Z testu wiedzy oraz testu sprawności fizycznej można uzyskać łącznie 100 punktów co stanowi bardzo dużą pulę.

Multiselect

To tak zwane testy psychologiczne, które są kolejną zmorą zaraz po testach sprawnościowych. Pytania dotyczą osobowości oraz inteligencji, a test odbywa się w sali komputerowej. Zaraz po rozwiązaniu części komputerowej przyszli policjanci są zapraszani na indywidualne rozmowy z psychologiem. Testy do policji to ciężki orzech do zgryzienia, jednak nawet te psychologiczne można zdać bez problemu odpowiednio się do nich przygotowując. Rozmowa z psychologiem może trwać nawet około godzinę, a format pytań jest bardzo zróżnicowany, rozpoczynając od pytań dotyczących hobby, decyzji o pracy w policji, pracy krewnych, a kończąc na skomplikowanych pytaniach. Do drugiej grupy możemy zaliczyć: czym jest dla ciebie rodzina?; co sądzisz o służbie? itd. Jednak większość pytań da się przewidzieć i przygotować odpowiednie odpowiedzi, które z pewnością spodobają się psychologowi.

Rozmowa kwalifikacyjna

Odbywa się w czasie około miesiąca po zakończonych testach psychologicznych. Rozmowa ta jednak jest bardzo krótka i trwa około 20 minut. Najważniejsze jest tutaj pierwsze wrażenie, otwartość i brak arogancji. Układem przypomina zwykłą rozmowę o pracę w innych branżach. Warto pamiętać o eleganckim stroju, kobiety powinny ograniczyć dodatki do minimum oraz wykonać stonowany makijaż. Przygotowanie do testów dla jednych może trwać miesiąc dla innych rok w zależności od motywacji i oczywiście możliwości chociażby fizycznych.

Separator image .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?