Tapety – sposób na niebanalne wnętrze

Dlaczego warto zdecydować się na tapety? Przez pewien czas tapety zostały zapomniane, aby później z hukiem powrócić jako gorący trend wnętrzarski. Nic zresztą dziwnego. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów i rozwiązań. Bogaty wybór różnorodnych motywów sprawia, że w łatwy sposób możesz zmienić charakter każdego wnętrza. Nie ważne czy jesteś miłośnikiem minimalistycznych czarno białych wzorów, nastolatkiem zafascynowanym graffiti po czy fanem stylu art deco. Decydując się na tapety, możesz uzyskać takie wnętrze w którym będziesz czuł się komfortowo.

Wiele osób obawia się tapet, ponieważ sądzą, że nie dadzą rady samemu nałożyć je na ścianę. Nic bardziej mylnego. Na rynku dostępne są nie tylko papierowe tapety ale również tapety na fiżelinie. Różnią one się od siebie tym, że tapetę papierową najpierw smaruje się klejem, a następnie kładzie na ścianie. W przypadku tapety fiżelinowej, klejem smaruje się ścianę, a dopiero później kładzie się na nią tapetę. Gdy tapeta fiżelinowa zostanie krzywo nałożona na ścianę, można skorygować to po przez jej naciągnięcie w wybranych miejscach przed wyschnięciem kleju.

Jaką tapetę wybrać?

Decydując się na tapety należy wziąć pod uwagę fakturę ściany oraz warunki panujące w danym pomieszczeniu. Tapety papierowe sprawdzą się jedynie na powierzchniach idealnie gładkich. Jeżeli ściany w pomieszczaniu mają niedociągnięcia w postaci wypuknięć i zadrapań, lepiej wybrać tą na fiżelinie która skutecznie je zamaskuje. Do pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka, sprawdzą się tapety winylowe. Charakteryzują one się one niezwykłą trwałością. Są wodoodporne i trwałe na środki chemiczne. W razie zabrudzeń możesz bez obaw przetrzeć je mokrą ścierką.

Jeżeli podobają ci się ściany wykończone za pomocą farby, zastanów się nad tapetami przeznaczonymi do malowania. Mogą być one lub wypukłe – imitujące tynk lub tkaninę. Ich zaletą jest to, że można je wielokrotnie malować. Maskują one również wszelkie ubytki w ścianie, dlatego nie musisz już gruntować ściany tak jak w przypadku tradycyjnego pokrywania powierzchni farbą.

Osoby lubiące niekonwencjonalne rozwiązania na pewno docenią tapety 3D. Dają one optyczną iluzję trójwymiarowości na ścianie, dzięki czemu twoje mieszkanie wyróżni się na tle innych. Popularne wzory wśród tych tapet to murale, zielone liście, kwiaty, a także abstrakcyjne wzory takie jak heksagon.

Wybór tapety jako wykończenie ścian to sposób na szybką zmianę charakteru pomieszczania. Dają one możliwość do bawienia się barwami i wzorami, dzięki czemu stworzysz takie pomieszczenia o jakim marzysz. Szeroki wybór tapet znajdziesz w sklepie innetapety.pl

Separator image .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?