O czym trzeba pamiętać dzień przed ślubem

Najważniejszy dzień w życiu już jutro. Wszystko co istotne wydaje się być załatwione, jednak zawsze zostaje kilka rzeczy do zrobienia i sprawdzenia na ostatnią chwilę. O czym jeszcze należy pamiętać dzień przed i w sam dzień wesela? Warto rozpisać sobie szczegółową listę zadań, nawet z podziałem na dokładne godziny. Znacznie ułatwi to życie i da pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy. Zadania te warto również oznaczyć co do ich ważności i priorytetu wykonania – podpowiada wedding planner z Krakowa, który zawodowo zajmuje się organizacją ślubów i towarzyszy przygotowaniom aż do ostatniej chwili.

Upiększanie

Szczególnie istotnymi punktami z listy przedślubnych zadań, są te dotyczące zabiegów pielęgnacyjnych. Dzień przed ślubem zwykle panna młoda wybiera się na manicure, któremu towarzyszyć może również pedicure i jakiś nieinwazyjny zabieg na twarz lub ciało. Może towarzyszyć jej przyszły mąż, któremu manicure również nie zaszkodzi. Ranek w dniu ślubu to czas na wizytę u fryzjera, umówioną z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. Coraz częściej są to łączone wizyty par, które korzystają ze zniżek i specjalnych pakietów ślubnych dla dwojga w salonach fryzjerskich.

Spacerująca Para młoda

Kontrola strojów

Mimo że ślubne stroje zapewne już od wielu dni wiszą w szafie, ukryte w zabezpieczających je pokrowcach, dzień przed samym ślubem warto jeszcze raz skontrolować, czy wszystko jest z nimi w porządku. Podczas przymiarki może okazać się bowiem, że gdzieś przeoczyliśmy zaciągniętą nitkę, odpadający cekin, czy oderwaną haftkę. Ostatnia przymiarka bywa również potrzebna dlatego, że z powodu weselnego stresu wiele osób chudnie, więc może być konieczne na przykład ciaśniejsze niż kiedyś zaciśnięcie gorsetu. Równie ważne są buty – jeśli nie chodziliśmy w nich wcześniej, może warto przed ślubem wypróbować je przez kilka godzin w domu. .

Weselny zestaw ratunkowy

Mimo że wszystko wydaje się być zapięte na ostatni guzik, podczas ślubu i wesela mogą zdarzyć się przeróżne wypadki. Warto je przewidzieć i skompletować na taką okoliczność ratunkowy kuferek, w którym znajdą się przydatne przedmioty. Takim kuferkiem zwykle opiekuje się świadkowa lub kobieta z bliskiej rodziny panny młodej. Co do niego zapakować? Poza akcesoriami kosmetycznymi, warto pomyśleć o agrafkach, niciach, zapasowych rajstopach czy pończochach. Przyda się także zapasowa koszula dla pana młodego, oraz wygodniejsze buta dla obojga. Ponadto, na wypadek złego samopoczucia – tabletki przeciwbólowe i inne leki, które są regularnie używane przez parę.

Ostatnie uzgodnienia

Aby się uspokoić i zyskać pewność, że jutro wszystko się powiedzie, można wykonać kontrolne telefony do wszystkich osób, z których usług korzysta się przy weselu. Ten problem odchodzi, kiedy całą organizacją zajmuje się wedding planner kraków. Wówczas wszystko to spoczywa na jego głowie, a para młoda może spać spokojnie przed wielkim dniem.

Separator image .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?